♥Eskadronas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

♥Eskadronas


 
rodiklisLatest imagesIeškotiRegistruotisPrisijungti

 

 Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"

Go down 
+5
Chanzy
Keira.
Cropp.
BlackMoonGirl
Biscuits.
9 posters
AutoriusPranešimas
Biscuits.
Žirgyno savininkė
Biscuits.


Pranešimų skaičius : 165
Join date : 2009-04-18
Miestas : Vilnius.

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeŠt. 05 16, 2009 11:21 pm

Sveiki. Vos vieną dieną užsitęsusios konkūro varžybos prasideda. Balsuokite sąžiningai ir tvarkingai, nes kitaip jūsų balsas nebus įskaičiuotas. Rašinius dedu po du į pranešimą, neužtenka vietos.

Žmonės, kurie turi prabalsuoti:

Keira., Choco*cola, BlackMoonGirl, Popcorn‘e, Aistė., Chanzy, Cropp., Pripsė.

Vertinimo kriterijai:
1) Rašinio įdomumas.
2) Rašinio tvarkingumas.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas.

Taisyklės:

* Negalima balsuoti už save.
* Nesukčiauti.
* Balsuoti iki 2oo9.o5.31.

Rašiniai:

Choco*cola su Farina:

Likus pusvalandžiui iki konkūro varžybų „Eskadrono taurė 2009“ pradžios, vedina Farina įžengiu į apšiliminę aikštę. Kolkas joje dar negirdėti žirgų žvengimo ir kanopų bildesio, kadangi mūsų duetas startuos pirmasis. Visi raiteliai dar tik ruošiasi. Apsižvalgiusi, paglostau Farinos dailią nosytę ir pasakau jai:
- Štai ir mūsų didžioji diena. Tikiu tavimi.
Priveržiu balną, išsitraukiu balnakilpes ir pataisiusi apatinę kapsulę, užšoku ant Farinos. Pasigaunu balnakilpes ir paraginu kumelaitę eiti žingsniu. Apeiname ratą ilgais pavadžiais - apsižvalgymui. Farina stebi ir apžiūri kiekvieną medelį, kiekvieną kampą, kliūtį, taip pat išgirdusi šnaresį pastato savo ausytes. ;]
- Nebijok. Viskas gerai. Aš su tavimi.
Paglostau kumelę ir pasiemusi trumpesnį pavadį, lankstau Fariną. Padarau „skersavimus“, „ėjimus nuo blauzdos“ ir kita. Kumelei šiek tiek apsipratus ir aprimus, paprašau risčios. Farinos risčia šiandien didelė bei greita. Per daug jos netampydama lankstau kumelę. Pasuku kairėn, spusteliu kaire koja, dešinę atitraukus atgal. Kumelė išsilenkia be problemų. Tada vėl pajoju tiesiai ir tą patį atlieku dešinėn. Šitaip lankstau kumelę kol ji leidžiasi ne laikoma, o jojama.
- Gerutė. – padrąsinamai ištariu kumelei ir risčiuoju toliau.
Šitaip risčiuoju per numestą kartį, kuri vėliau pataps mums kliūtimi. Pakeičiu kryptį. Aprisčiuoju dar kelis ratus dešinėn. Keliu į zovadą. Farinos zovada kaip visada plati ir maloni. Kumelė atsipalaidavo ir jaučiu jog ji teikia man pasitikėjimo. Zovaduoju voltu, nenorėdama Farinos „uždegti“. Po kelių minučių jau zovaduoju didesniu ratu. Pakeitinėju kojas, zovaduodama lauko zovada. Farinai apšilus užeinu mažą statmeną. Tai 80 cm apšiliminė statmena. Farina linksma, deda „brikų“ nusileidusi. Paglostau kumelę ir tariu:
- Taip ir toliau, nėra čia ko stresuoti mums.
Šiandien kumelė itin paklusni, o tai yra geras ženklas man. Šokinėju tą statmeną, niekeno netrugdoma. Staiga išgirstu balsą, sklindantį iš garsiakalbių: „Iki varžybų pradžios liko 20 min.“ Pervedu kumelę į žingsnį ir paprašau aikštėje esančio prižiūrėtojo pakelti lygiagretes. Jis pakelia jas ir aš pasitaisiusi pentinus, persiimusi pavadį trumpiau, keliu į zovadą. Užeinu lygiagretes tolygiai, vienodu ritmu, bet pataikau šiek tiek per arti. Farina pasistengia ir padaro gerą šuolį. Paglostau kumelę ir nuzovaduoju lauko zovada link statmenos. Užeinu darkart lygiagretes ir paglostau Fariną. Sumąstau, jog „daug apšilimo nereikės, ir taip gerai šoka.“ Parisčiuoju, laukimas mane tiesiog žudo. Farina atsipalaidavusi, per daug nestresuoja.
O štai ir pamatau į aikštę ižengiančius BlackMoonGirl su Arko III. Pasisveikinu su BlackMoonGirl ir dar kartą peržiūriu maršrutą. Pasikartojusi visą 12 kliūčių maršrutą, suku link varžybinės aikštės, bet išgirstu jog „iki varžybų pradžios liko 5 min.“. Paglostau kumelaitę ir padarau „skersavimą“ šalia aikštės. Žingsniuoju visa įsitempusi, bet stengiuosi nekišti sau į galvą blogų minčių. Stresas padaro savo. Juk tai pirmosios mano ir Farinos varžybos kartu.
„Į startą kviečiama Choco*cola su žirgu Farina“ – pasigirsta iš garsiakalbių esančių visai šalia. Keliu į zovadą ir apzovaduoju ratą įžengusi į aikštę. Stengiuosi kumelei aprodyti kliūtis. Farina apžiūri jas visas.
- Tikiu, kad mes galim. Nenuvilk manęs. – sušnibždu kumelei į ausį.
Pasisveikinu su varžybų teisėjais ir pradedu. Pakėlusi zovadą, pažadinu kumelę, bet neišleidžiu jos iš po savęs. Štai ir kertame starto liniją. Aikštės teisėjui nuleidus vėliavėlę, mus pasitinka lygiagretės. Pataikau į jas idealiai. Farina pradeda riestis, tad paspaudžiu blauzdomis išlaikydama ją. Farina peršoka puikiai. Toliau mūsų laukia statmena. Kadangi atstumas nemažas, paplatinu zovadą. Į statmeną pataikau iš toliau, bet Farinai tai nesukliudo įveikti ją švariai. Paglostau kumelę ir toliau zovaduoju lauko zovada, lanku dešinėn. Suku prieš 12 kliūtį. Sėdu į balną ir spusteliu kojom. Zovaduoju tolygiai į trigubą sistemą. Lygiagretės įveiktos, statmena pasiekta, ji peršokta ir lygiagretės vėl įveiktos be klaidų. Kumelė nusileidusi mane timpteli žemyn, bet aš jai to neleidžiu ir patempusi pavadį joju toliau. Apjojusi 9 kliūtį, suku į 5-ąją, o tai yra trainykas. Farinai pakuždu į ausį:
- Nebijok, pasitikėk manimi.
Ir suspaudžiu šuolio metu pentinais. Šuolyje Farina tarsi suletėja, pajuntu jog myliu ją ir niekada jos nepaleisiu. Prisimenu kaip pirmąkart ją pamačius, iškart susižavėjau. Nusileidžiame ant žemės ir vėl grįžtu į realybę. Suku į dešinę ir spaudžiu kumelę. Juk reikia stengtis jei nori laimėti. 6 statmena nepasirodo mums per sunki. Paglostau kumelę ir suku kairėn. Sistema neaukšta, tačiau Farinai ji baisi. Tad aš sėdu į balną, suspaudžiu ją kojomis ir raginu balsu. Į statmeną pataikau per toli, tad reikia paspausti tarpe. Taip ir padarau. Lygiagretes „perskrendame“. Nusileidusi Farina pasispardo, bet aš jai stukteliu pentinu ir zovaduoju link 8 lygiagrečių. Nelaikau kumelės, nes matau jog atstumas geras. Viskas priklauso nuo jos. Farina pasitiki manimi ir nors išsigando šių lygiagrečių, peršoka jas be vargų. Peršokus ir 9-ąją statmeną, suku naglą posūkį į 10-tąją statmeną. Farina nenumeta, bet subarškina kartį. Aš atsisuku žvilgtelti. Pamačiusi kartį tik svyruojančią, paglostau kumelę. 11-tas lygiagretes sunkiai beįveikiam, kadangi pataikau iš arti ir Farina turi įdėti daug pastangų norėdama jas įveikti. Bet ji manęs neišduoda ir tai padaro. Į 12-tąją statmeną atjoju laisvai, be streso. Nenoriu jo perteikti Farinai.
- Na, jau pati pabaiga, myliu tave. – pasakau kumelei ir šoku su ja per šią statmeną.
Šuolio metu, pajuntu jog šuolis velniškai geras ir nusišypsau. Nusileidusi paspaudžiu kumelę atiduodama pavadį. Mes kertame finišą. Kupina laimės glostau kumelę ir apzovaduoju ratą. Pasiekusi išėjimą, pervedu ją į risčią ir išrisčiuoju į apšilimo aikštę. Tokio gero starto tikrai nesitikėjau. Apkabinu kumelę ir išbučiuoju jos kaklą.
- Ačiū, ačiū tau. – padėkoju kumelei ir pereinam į žingsnį.
Kumelė sužviegia lyg atsakydama man ir nusipurto. Glostau Fariną, giriu ją kaip tik besugalvoju. Šiek tiek pažingsniavusi, nušoku nuo Farinos ir duodu jai obuolį, kurį man atnešė mano grumė Gabrielė. Atsegu kamanų kapsules, atleidžiu balną ir paprašau Gabrielės jog pavedžiotų kumelę. O pati nubėgu stebėti kitų startų. Pati negaliu atsidžiaugti savimi ir Farina. Mano veide šypsenai tiesiog nepavyksta pradingti. Galvoje sukasi mintis: „Myliu tave Farina, myliu. Tu geriausia ką iki šiol turėjau.“.


BlackMoonGir su Arko III:

Šviečia saulė. Graži diena. Ateiname su Arko į apšilimo aikštelę. Apsižiūriu. Aikštėje šalia, visos kliūtys jau sustatytos. Viskas jau paruošta. Pasisukus ir žvilgtelėjus atidžiau pamatau, kaip kitoje aikštės pusėje dar labai toli, ateina Choco*cola su Farina. Wuzės su Le Mans dar kolkas nematyti. Nuėmusi poponą, padedu jį į šalį. Pataisiusi Arko ausinuką, sutvarkau balną. Priveržiu pavaržą, išsitraukiu kilpas. Pasiėmusi pavadžius permetu juos per kaklą. Įsistatau koją į kilpą ir lengvai atsispyrusi nuo žemės jau sėdžiu balne. Gerai susitvarkiusi kilpas paglostau Arko kaklą. Suradusi cukraus gabaliuką paduodu jį eržilui. Šis skaniai sukramsnoja mano duotą cukraus gabaliuką. Pasiraginusi Arko, ramiai apžingsniuojam kelis ratukus. Arko tik dairosi į visas puses ir užsisvajojęs eina. Paspaudusi blauzdomis paprašau surimtėti ir energingesnio žingsnio. Apžingsniavę taip ratuką, pereiname į riščią. Arko nesimuisto, ir riščiuoja noriai. Pakėlęs ausis Arko stebi kaip Choco*cola tvarkosi balną. Na, greičiau įsižiūrėjęs į jos gražiąją kumelę Farina. Patrumpinusi šiek tiek dar pavadžius, kad nesiblaškytų, paspaudžiu blauzdomis ir persikeliame į zovada. Arko surimtėja ir grįžta į darbą. Apzovadavę 20 ratukų, pereiname į žingsnį. Paploju Arko per kaklą ir mes ramiai žingsniuojame rautukus.
- Na bičiuli, aš jau šiek tiek pradedu jaudintis ,- tariu Arko.
Žingsniuodami stebime kaip Choco*cola su Farina baigia savo apšilimą.
- Na ką, jau visi pradeda rinktis. Ir jau Choco*cola su Farina ruošiasi startui ,- tariu eržilėnui ir patrumpinu pavadžius ir šiek tiek paspaudžiu blauzdomis.
- Dar šiek tiek pariščiuokime, nes iki starto liko visai mažai,- ištarusi dar paspaudžiu blauzdomis ir mes pasikeliame į riščią. Arko visas išsirengęs grakščiai riščiuoja, pasimaivydamas prieš Farina.
- Matau patiko tau ta kumelė ,- tariu eržilui ir nusišypsau.
Išgirdau kaip į aikštelę iškvietė Choco*colą su Farina ir jaudulys apėmė mane dar šiek tiek.
- Jau greitai ir mūsų eilė ,- tariu Arko ir švelniai paglostau kaklą.
Šiek tiek pariščiavę, perėjome į žingsnį, po žingsnio – sustojome. Kiti raiteliai darė apšilimą, o mes su Arko stebėjome varžybas. Prijojusi prie mūsų Wuzė, mane taip išgąsdino, nes buvau savo dėmesį sutelkusi į Choco*colos ir Farinos maršruto įveikimą. Pradėjome plepėti apie varžybas ir net nepastebėjome kaip atėjo jos eilė.
- Na va, jau mūsų eilė labai greitai ,- tariu Arko ir nusišypsau.
Stebėdama, kaip Wuzė įveikinėja maršrutą, net nepastebėjai kaip greitai laikas pralėkė. Wuzė labai greitai baigė ir štai atėjo mano eilė...

***

Išgirdau kaip teisėjai kviečia mane į aikštelę. Įkvėpusi oro, pasiraginau Arko, ir mes kilmingai įzovadavome į aikštę. Aikštėje stovėjo daugybę kliūčių. Arko grakščiai išsirengė ir teisėjams tai patiko. Pasisveikinau su teisėjais ir išgirdau gongą, leidžiantį pradėti. Pasiraginu Arko zovada. Pirmoji kliūtis lygiagretė – 100cm. Pasiimu pavadžius ir paspaudžiu blauzdomis. Mes pakylame virš pirmosios kliūties. Įveikėme ją puikiai. Apsidžiaugusi, kad gerai pirmąją įveikėme, akimis ieškau kur gi mūsų antroji kliūtis. Antroji kliūtis statmena – 105cm. Ji kiek aukštesnė, bet statmena.
Antroji kliūtis nebuvo labai toli nuo pirmosios, tad paspaudusi dar Arko, mes greitai įveikėme atstumą tarp kliūčių bei pačią antrąją kliūtį. Trečioji kliūtis buvo lygiagretė 110cm. Galvojau kaip gi patogiau ant jos užeiti. Pasukę, numetėm šiek tiek tempą ir galvojau kad neįveiksim šios kliūties, bet pakilę į orą greitai perskriejome trečiąją kliūtį. Ir prieš mus išsirikiavo trijų kliūčių sistema. Lygiagretė - 100cm, statmena – 105cm ir lygiagretė 110cm. Pasitrumpinusi pavadžius paspaudžiu Arko blauzdomis. Ir mes gerai įveikiame pirmąją trijų kliūčių sistemos kliūtį. Ir štai jau kita kliūtis prieš mus. Arko pakilo į orą ir mes perskriejome kliūti be keblumų. Trečioji kliūtis prieš mus. Labai bijojau kad Arko atsisakys šokti, bet šis pakilo virš kliūties. Trumpam užsimerkiau. Atsimerkiau kai jau buvo trečioji kliūtis už mūsų. Pasigirdo audringi plojimai, atsigręžusi žvilgtelėjau į kliūtį.
- Neužkabinome ! Neužkabinome ! - iš laimės burbėjau pusbalsiu sau panosiai.
Paglosčiau Arko dėkodama, už gerą trijų kliūčių sistemos įveikimą. Ir štai artėjame prie trigubos penktosios kliūties. Ši kliūtis nebuvo gan aukšta. Pakylame į viršų, matau kaip žiūrovai įdėmiai žiūri ir viską analizuoja savo mintyse. Penktąją kliūtį įveikėme puikiausiai.
- Šiandien mūsų diena ,- tariu eržilui ir nusišypsau.
Po penktosios kliūties, visos kitos kliūtys atrodo gan paprastos. Bet taip tik atrodo. Priartėjame prie šeštosios kliūties. Šeštoji kliūtis buvo statmena – 110cm. Paspaudžiu blauzdomis Arko ir mes lyg vėjas, lengvai įveikėme šeštąją kliūti.
- Na ką, įveikėme jau puse maršruto,- tariu Arko ir paglostau bėrį.
Priekį mūsų laukią dviejų kliūčių sistema. Bus sunku užeiti iš staigaus posūkio. Gerai susiėmusi, iš staigaus posūkio užvedu Arko ant kliūties ir mes pakylame virš pirmosios sistemos kliūties statmenos – 100cm. Nespėjame nusileisti ir vėl kylame virš lygiagretės 105cm. Visi žiūrovai užėmę kvapą, žiūrėjo kaip įveikinėjam sistemą. Ir štai vėl pasigirdo plojimai. Iš jų supratau kad šią sistemą taip pat įveikėme gerai.
- Och tu man šaunuolis,- galvojau mintyse.
Ir štai jau prieš mus išdygo aštuntoji kliūtis. Paspaudžiau švelniai blauzdomis Arko ir mes pakilome virš aštuntosios lygiagretės. Jaučiau atsirandantį jaudulį. O maršrutas jau ėjo į pabaigą.
- Gal čia dėl to, kad jau finišas ne už kalnų? – paklausiau savęs.
Įveikėme lygiagretę gerai, galvojau kad užkabinsime, bet šiandien vyksta stebuklai, ir Arko šoka labai gerai. Devintoji kliūtis buvo visai šalia.
- Na Arko, žinau kad mes galime, juk nedaug liko,- tariau bėriui ir mes pakilome virš kliūties.
Girdėjau kaip spragsi fotoaparatai, bet visiškai nekreipiau į tai dėmesio. Galvojau, tik kaip gerai sušokti likusias kliūtis. Jau perskriejome devintąją kliūtį, net nepastebėjau kaip greit. Atsigręžusi žvilgtelėjau į kliūti. Ši stovėjo sveikutėlė.
- Uch, gerai mes šiandien varom ,- pagalvojau.
Ir štai vėl suktas posūkis. Susiėmiau, ir mes su Arko iš staigaus posūkio paėmėm dešimtąją statmeną. Palikę ją po savęs, ryžtingai artėjome prie vienuoliktosios kliūties. Visi fotografai, tik spragsino fotoaparatais. Arko išsirengęs artinosi prie kliūties. Švelniai paglosčiusi Arko kaklą, mintyse meldžiau kad šią kliūtį įveiktume gerai. Pakilome į viršų, ir štai jau perskriejome vienuoliktąją kliūti. Apsidžiaugusi kad viskas gerai, žiūrėjau į dvyliktąją kliūtį. Ši buvo visai netoli.
- Gerai Arko. Susikaupiam, paskutinis šuolis ,- tariau Arko ir klūtis jau buvo prieš mus.
Pakilome į orą. Visi užgniaužė kvapą. Ir laikas lik sustojo. Vėjas ūžė ausyse. Fotoaparatų spragsėjimas lyg dar labiau užbūrė. Viskas vyko lyg sulėtintame filme. Ir štai jau perskriejome paskutiniąją kliūtį ir pasigirdo švilpimas, audringi plojimai. Atsigręžiau dar pasižiūrėti. Kliūtis stovėjo sveikut sveikutėlė.
- Šaunuolis ! Tu pats geriausias ! - gyriau Arko ir glosčiau jo kaklą.
- Myliu tave mano auksiuk ,- vis gyriau, glostydama Arko.
Išjojome iš aikštelės, ir į startą pakvietė Cropp., su Cornet Obolensky. O aš toliau gyriau Arko už puikiai sušokta maršrutą.


Paskutinį kartą redagavo Biscuits., Št. 05 16, 2009 11:46 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Biscuits.
Žirgyno savininkė
Biscuits.


Pranešimų skaičius : 165
Join date : 2009-04-18
Miestas : Vilnius.

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeŠt. 05 16, 2009 11:21 pm

Popcorn‘ė su Hickstead:

Atžingsniuojame nuo arklidės mudu su Hickstead. Baltas pobalnis, juodas odinis balnas, tokios pat apsaugos, juodos kamanos su deimančiukais puošta karūnėle bei juodas odinis krutindiržis. Niekas nusiklys, mes pasiruošę varžyboms. Prijojame prie įėjimo į apšilimo aikštelę. Paglostau žirgo kaklą ir prasivėrus varteliams įeinu vidun. Linkteliu grūmei dėkodama, kad įleido mus.
Saulutė taip skaisčiai šviečia, kad nėra jokio jaudulio. Tiesiog jokio. Tikriausiai, taip pirmą kartą. Jaučiu kaip žirgas nervinasi, stebiu jo orą karpančias ausis. Pasibaidžius kažkokiam žirgui Hickas neatsilieka, stoja žvake. Sušvilpiu. Žirgas kiek apsiramina. Ypač jausdamas, kad aš visiškai nesinervinu. Apžingsniuojame porą ratų. Pasiraginu žirgą į ristelę. Susirengiu kaklą ir dailiai vedu žirgą voltais. Žaidžiu pavadžiu ir stengiuosi jį atpalaiduoti. Vos liaujuosi žaisti pavadžiais po poros minučių gaunu ožį. Žinau, kad jis tikrai nervingas. Jis visada toks, nesvarbu kur bebūtų. Raminamai švilpauju. Jam visada tai padeda. Parisčiavus reikiamą laiką pasikeliu žirgą į zovadą. Žirgas iškelia galvą į viršų ir mestelėjęs ožį ima sparčiai zovaduoti. Kiek prisilėtinu jį ir apzovaduoju kelis ratus, peršokame porą nedidelio aukščio kryžiukų. Apzovaduojame ratą, tada peršokame dar porą neaukštų kliūčių. Pervedu žirgą į žingsnį. Paploju per kaklą ir išeinu iš apšilimo aikštelės. Žingsniuojame aplinkui, neužilgo mūsų startas. Kiti žirgai dar eina į apšilimo aikštelę.
Neužilgo išeina iš varžytinės aikštelės bėras žirgas. Tai BMG su Arko. „stiprus žirgas“ mintyse pamanau, pamačiusi stiprų jo sprandą. Išgirstu pranešėjos balsą, mūsų eilė...

_______________


Įjojame į aikštelę ristele. Pamatę dar vieną dalyvį visi pradeda ploti. Pasikeliu Hicką į zovadą. Jaučiu kaip žirgas virpa, jis jaudinasi. Pagaliau pradedu jaudintis ir aš. Jei ne jojimo pirštinės, pavadys tikrai slystų iš rankų. Žirgas savavališkai ima vis energingiau zovaduoti, prilėtinčiau jį, bet tokios būtent zovados mums ir reikia. Galingos ir užtikrintos. Pirmoji kliūtis metro lygiagretė. Pagalvojus apie aukštį Hickui tikrai turėtų imti juokas. Tačiau ne man. Žinau, kiekviena kliūtis yra pavojinga. Nesvarbu kokio aukščio ji bebūtų. Peršokame šią kliūtį be didelio vargo, tai lyg šviežaus oro gūsis man., kurio taip reikėjo, kad nors kiek atsipalaiduočiau. Gan didelis atstumas iki kitos kliūties. Pasiplatinu žirgo zovadą, kad nesugaištumėme nė sekundės. Kita kliūtis vos aukštesnė.
Užeiname ją iš gan plačios zovados. Lengvai peršokame. Tada dar pasiplatinu žirgą ir lekiu prie dvyliktos kliūties. Ten prisilėtinu žirgą ir apjoju šią kliūtį. Už jos laukia trečioji, metro dešimties lygiagretė. Žirgas stipriai tempia pavadį, prijojus prie kliūties paspaudžiu blauzdomis ir žirgas iškart perskrenda kliūtį. Paploju jam per kaklą, iškart, kad neprimigtų pasiraginu jį. Dabar laukia trys šuoliai iš eilės. Kiekviena kliūtis aukštėja kas penkis centimetrus. Stengiuosi nesijaudinti. Užvedu žirgą tiesiai per vidurį. Šis nesunkiai peršoka pirmąją kliūtį, vos po poros zovados šuoliukų iškart laukia sekanti ir dar sekanti kliūtys. Hickstead lengvai jas perskrieja. Įrodydamas savo aukštą klasę. Po kliūties mesteli ožiuką. Paspaudžiu jį blauzdomis, bet nebaudžiu. Aštrus posūkis, laukia penktoji kliūtis. Užeiname visai netiksliai, širdis iš baimės nusirita į kulnus. Mintyse tyliai meldžiuosi, kad tik neužkabintumėm kliūties. Žirgas mesteli staigų ir stiprų smūgį. Išgirstu kaip subarška kartis. Pasuku žirgą ties šeštąją kliūtimi ir mesteliu žvilgsnį atgal žvilgtelti ar nenukrito. Tiesą pasakius taip ir nepastebėjau. Hickas energinga zovada bėga link šeštosios kliūties. Kadangi prieš ją ilga tiesioji lengvai nusistatau centrą ir ten užvedu žirgą. Lengvas šuolis. Paploju žirgui per kaklą ir greitai išsuku žirgą į septintąsias kliūtis.
Hickstead kaip visada agresyvus. Vos nulaikau jį normaliame ritme. Du agresyvus šuoliai, antras gan per aukštas. Prisilėtinu žirgą ir taip žinau, kad greičiu jau stipriai viršijame normalų laiko tempą. Ramiai užeiname aštuntąją kliūtį. Žirgas jau šlapias, nors pratęs tikrai prie didesnių krūvių. Tikriausiai daugiau išvargęs nuo nervų. Užsukame į devintąją kliūtį jojant link jos mesteliu žvilgsnį į savo grūmes. Jos su didelėm šypsenom žiūri į mane ir ploja. Tai įkvepia... Užvedu žirgą į kliūtį. Dar šokant per ją mesteliu žvilgsnį į sekančią kliūtį. Nusprendžiu ką darysiu toliau. Optimaliai įvertinus situaciją pazovaduoju kiek į priekį ir aštriu posūkiu apsuku žirgą. Dar keli šuoliai ir iškart mūsų laukia dešimtoji kliūtis. Šį kartą po staigaus posūkio išeina tiesiai įeiti į kliūtį. Prieš ją paspaudžiu žirgą blauzdomis, žirgas iškart perskrieja kliūtį ir nušuoliuoja tolyn. Paploju Hickui per kaklą. Kad šis nenurimtų dar kiek jį spusteliu. Liko vos dvi kliūtys. Iki vienuoliktos kliūties dar daug tako. Bet bėgant per jį laikas perskrieja kaip per sekundę. Jau šokame per vienuoliktąją, priešpaskutinę kliūtį. Šuolio metu įsiremiu į žirgo kaklą. Po šuolio vos nusileidus stengsiuosi apraminti įsiaudrinusį žirgą. Liko vos viena kliūtis. Nenoriu visko sugadinti, dvyliktoji viena iš aukščiausių kliūčių. Užsivedu žirgą link jos. Energingais ir plačiais šuoliais užeiname ją, net nepajuntu kaip greitai įveikiame kliūtį. Tai lyg didžiulė įtampa prieš skiepus, o po to pagalvoji, kad nebuvo taip baisu, viskas labai greitai baigėsi. Paploju abejomis rankomis žirgui per kaklą. Duodu platų pavadį, žirgas ima zovaduoti vis plačiau ir plačiau. Dar kartą jį pagiriu. Tada prisistabdau ir ristele išjoju iš aikštelės.
Širdyje jaučiuosi viską padariusi tinkamai. Nuojauta sako, kad vis dėlto nenumetėme penktosios kliūties karties. Viskas aplink atrodo, kaip sapnas. Nujoju tarp žalių žalių medžių, abu su Hicku vos gaudome kvapą. Mesteliu žvilgsnį į kitą raitelį einantį į aikštelę „Sėkmės tau“ tyliai pasakau ir dar kartą pagiriu žirgą.




Aistė su L'Espoir.

Aš ir L‘Espoir įžengiame į apšilimo aikštę. Su jauduliu širdyje apžiūriu ar žirgas visiškai paruoštas. Risčiuojame lengva risčia , lankstau žirgą , bet L‘Espoir šiandien tikrai kitas nei visados. Gal jis taip pat jaudinasi?
-Viskas bus gerai, viskas bus gerai. Svarbu ne laimėti ,o dalyvauti. Nėra ko prarasti. pig
Toliau risčiuoju pilną aikštę ir darau kelis sustojimus , ir daug perėjimų. Risčiuodama susuku 10 metrų voltą , suaktyvinus blauzdą paplatinu risčią. Pagiriu balsu ir vėl voltas. Perėjimas į žingsnį ir žingsniuoju kelis ratus. Raminu pirmiausia žirgą paskui save. Po kelių minučių pasikeliu į zovadą , dirbu ant jos , reikia išlenkti žirgą, nes kitaip.. Šiek tiek griežčiau ranka ir eržilas žymiai minkštesnis. Pereinu į risčią , vėl padarau porą voltų. Vėl zovada , pašokinėju per apšiliminę kliūtelę , tūrėtų būti neblogai. Paglostau žirgą ir keičiame koją per įstrižainę, dar kartą užeinu kliūtelę vėl giriu žirgą , ir pervedu į žingsnį.
Į startą kviečiame Popcorn‘ę su žirgu Hickstead. Ruošiasi Aistė su L‘Espoir.
Širdis plaka dar greičiau.
-Mes galim, mes turim. Nepasiduok ir stenkis kartu su manimi.
Tai buvo paskutiniai žodžiai prieš startą.
Po kelių minučių pasigirsta :
Į startą kviečiame Aistę su L‘Espoir.
Įeinu į aikštę ir akimis išlydžiu laimingą Popcorn‘ę.
Iškart pasikeliu į zovadą ir jaučiu, kad L‘Espoir tikrai stengiasi. Mintimis jį palaikau iš visų jėgų. Sustoju prie teisėjų ir linkteliu galva , jie duoda leidimą startuoti. Pasikeliu į zovadą ir artėju prie pirmosios kliūties – lygiagrečių . Kertu starto liniją ir ramiai užeiname pirmąją kliūtį , pataikėm , L‘Espoir peršoko itin gerai ir pats tuo džiaugiasi , jau žiūriu į sekančią kliūtį – statmeną, truputį perspaudžiau ir L‘Espoir susitrypė, bet dėkui Dievui nekliudė , galines kojas išrietė iš visų jėgų. Mintimis nusiunčiu jam dvidešimt bučkių. Du posūkiai į dešinę, pelnydama laiko juos joju šiek tiek greičiau nei paprastai, trečia kliūtis – lygiagretės , prieš jas vėl ramiai, ooop ,oop. Ir vėl pataikom , pajaučiu džiaugsmą, ir norą klykti. Visai nerūpi kiek numes, bet aš laiminga, kad L‘Espoir stengiasi. Artėjame prie trijų dalių sistemos. Į pirmas lygiagretės vėl užvarau, skrydis nerealus, iš toli… Statmena peršokam be metimo, bet truputį su susimėtymu eržilas jau pradėjo nervintis.. Antras lygiagretes kliudom, bet kartis nekrenta , ore jau jaučiau , kad bus taip. Pagiriu žirgą balsu ir iš širdies raminu. Posūkis į kairę ir stipriau paspaudžiu kojomis , L‘Espoir kyla nuo žemės ir tikrai galingai atsispiria.
-Šaunuolis, tik toliau nesuvelk, ooook?,- pataliukais šnekuos su žirgu.
Posūkis į dešinę, ir jau artėjam prie statmenos , prieš ją lyg atsijungiau ir nieko nebedariau , bet žirgas protingesnis, jis šoko iš arčiau ir susitrypė, nei šoktų iš toli ir įgriūtų į statmeną, Aš atsilikau, ir gerbiau jį visa širdimi. Posūkis į kairę ir priartėjus prie sistemos, vožiu steku, nes eržilas būtų stop‘ą įjungęs. Šoka suglaudęs ausis ir susinervinęs , po kliūties pristabdau sėdu į balną ir paspaudžiu prieš lygiagretes, pataikiau.. Todėl skrydis buvo normalus, be metimo. Vėl pagyriau žirgą balsu ir į statmeną jau ramiai , ramiai ateinam ir op vėl su steku reikėjo paraginti, nes eržilui po truputį nusibosta, bet labai gerai atsispyręs aukštai iššoko. Staigus posūkis, žiūriu 100 cm statmeną , paraginu balsu ir netikėtai per šuolį L‘Espoir patempia mane žemyn, nusileidęs parklumpa, bet iškart stojasi. Man vos širdis nesustojo, paraginu žirgą ir artėjam prie vienuoliktos kliūties – lygiagretės .. Šį kartą nepataikom ir šuolis iš toli.. Atsilikus atsiremiu į kaklą, ir atiduodu daug pavadžio, žirgas pasistengia ir jau lekia į paskutinę kliūtį. Pridedu kojos, ir statmeną perskrendam labai grakščiai. Perkertam Finisho linija, ir pasikėlus iš balno glostau žirgą. Pereinu į risčią ir išrisčiuoju iš aikštės.
Pasilenkus duodu jam 5 cukriukus.
- Gerai varei, mažyyli !!! Smile
Apšiliminėj aikštėj žingsniuoju ir giriu žirgą pasilenkus ir atsigulus ant jo kaklo. Jo akys tokios pavargusios.
-Pavargai? Nu dabar bus atostogos tavo.
Pažingsniuoju 15 minučių ir nulipus nuo žirgo apkabinu ir iš akių pasipila meilės ašaros. Aš be jo – NIEKAS.
Atgal į viršų Go down
Biscuits.
Žirgyno savininkė
Biscuits.


Pranešimų skaičius : 165
Join date : 2009-04-18
Miestas : Vilnius.

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeŠt. 05 16, 2009 11:22 pm

Keira su Polygraaf.

Horizonte žiūrint iš tolo į aikštelę manyje vyko sumaištis. Atrodė, kad tuoj sprogsiu nuo emocijų, užplūdusių šią akimirką. Vis galvojau, ar pasiseks, ar gerai sujosim nesumaišę maršrutą, tuolab, ar neatsitiks mums bejojant nieko. Ar neapsikvailinsim ?!
Bet pažiūrėjus, kam iš kairės aš stoviu visos mintys dingo, ir liko tik didelis meilės antplūdis bei šypsena mano veide. Aš už pavadžio laikiau Polygraaf. Savo gražųjį Polygraaf, dėl kurio buvau ir esu ir būsiu pasiryžusi beveik viskam, nes jis yra mano pats pačiausias, su kuriuo visad šoku, ir mums pasiseka. Pasiseka pasiekti norimo rezultato sudalyvaujant, pasiseks ir šiandien. Ir timptelėjus už vadelių po sustojimo apgalvojimui mes išdidžiai nuėjom į aikštelę. Ten jau užaikštėj buvo susirinkę raiteliui, kurie ruošėsi apšilimui. Visi atrodė didingai, ant gražiai atrodančių, aukštų, konkūrinių žirgų, su konkūriniais varžybū švarkais, besisukiojantys aplink. Atsivedus mažių priėjau prie sienelės ir iš visų jėgų prisiveržus pavaržą kaip reikiant, išsitraukiau kilpas, atsimatavau pagal rankos dydį ir įkišusi koją šiaip ne taip pasišokinėdama ir besilaikant kairiąja ranka už karčių ir kaklo, ir dešiniąja už balno užsiropščiau ant dičkio, ir neigriuvus į balną, laikydamasi keliais įbrukau dešiniąją į kilpą ir neįsėdus į balną, iškart žirgą paraginau, nes pasigirdo iškvietimas apšilimui, per kurį išgirdau ir savo vardą. Mums gražia ristele įbėgus į aikštę, tuojpat surengiau žirgą ir mes apriščiavome ratuką aplink, po to iškart pasikėlę zovadėle prajojus tarp dešimtos ir devintos kliūties gražiai voltuku užėjome ant pirmosios kliūties, prieš kurią Polygraaf buvo kažkoks abėjingas. Nemačiau užsidegimo, lyg peršoktų ją labai tingėdamas, nors bevedant striksėjo kaip nenuorama, nes konkūras yra jo gyvenimas. Bet aš klydau, nes jau peršokus pirmąją kliūtį Polly pradėjo ‚neštis‘ tiesiai į antrąją savo žvilgsnį įbedęs į ją, lyg ji jį šauktų :
-Šook per mane... ,-
Ir su galingu atsispyrimu dar gerokai prieš ją jis ją skriste perskriejo nieko negalvodamas, ir gražiai galines užlenkęs nenumušė karties. Maniau, jog tokie aukščiai (110 cm) po ilgų nesitreniravimų jam bus sunku, bet klydau. Tai jau buvo įgimta jame.
Peršokus antrąją kliūtį, iškart pasukome dešinėn. Žirgas buvo toks energingas visdėlto, jog nemaniau, kad sustabdysiu. Ir nuzovadavus tarp septintųjų ir trečios kliūčių mes sėkmingai užėjome ant aštuntosios. Man gražiai pakilus ir atidavus pavadį, prieš tai spustelėjau ir ji jau buvo užnugary. Tik spėjus atsisukti, aš pakilau bande pasikliaudama vien savo keliais, suspaudžiu Polygraaf labiau, neleisdama jam blaškytis ir tik trimis pakilimais ir nusileidimais spėjus keliais ‘sugriebt‘ balną aš perskrieju a, b ir c po kliūčių jausdama adrenalino perteklių ir tribūnų ūžesius.
Apsukus nei didelį nei mažą voltą kairėn, prieš kliūtį įsibegėjęs Polygraaf perskrieja penktąsias lygiagretes vieno metro, ir nusileidęs ėmė kratyt galvą.
Sudrausminus blauzdomis dar kartą vėl griebiu iš rankų slystančius pavadžius ir pajojus staigiai pasuku į dešinę galingu posukiu jis pamatęs šeštąją 110 cm kliūtį, įjungė savo ‚turbo‘ ir nešėsi tiesiai į ją, greit perskridęs, man tik susivokus darbui keliams, ir tuo momentu atrodė, kad sustojo laikas. Girdėjosi tik jo alsavimas ir mano širdies plakimas. Tai privertė mane nusišypsot, ir tik pastebėjau, kaip susiprotėjus ‘stačiu‘ voltu nuzovadavom į kairę, staigiai užsukę ant septintosios, dvigubos metro kliūties, kai vos man kairės kojos kilpa neiškrito, ir tuomet susimąsčiau apie savo sedėsena, tik nuleidus kulnus žemyn vėl spustelėjus saviškį jas dvigubu peršokom man biški po šuolio pasikračius balne, nes netikėta buvo ir didesniu puslankiu užsukus dešinėn laisvai perskriejom aštuntąją kliūtį, tik po kurios lengviau atsipūčiau, nes pavargau. Tuomet vėl greit užsukus į dešinę susiėmus pavadžius perskriejom devintąją ir laimingi voltą užsukę dešinėn, biški nelygiai užėjom ant devintosios, bet Polygraaf peršoko sėkmingai, sužvengdamas iškart po kliūties. Besukant ant devintos man vėl vos kilpa neiškrito.
Neišsikeliu į priešingą pusę, reikės dar padirbėt maršrutų prisistačius. Bet tai ateity.
Šiuo metu man rūpėjo su dičkiu baigti sušokti viską, ir šioms mintis pervėrus galvą aš vėl spustelėjau tinginį ir jis jau skriejo per vienuoliktąjį metrą. Pavadžiais tik biškutį pasukus jį kairėn mes gražiai užėjome ant dvyliktos galingu nusileidimu ją įveikę baigėme viską.
Aš tik girdėjau visų plojimus ir mano, bei Polygraaf vardą. Plojau jam dešiniąja per kairįjį kaklo šoną, nes kairiąja laikiau suėmusi pavadį, mat gražuolis dar šoko schemą.
-Mažasis, mes įveikėm kliūtis, tu šaunuolis.,-
Galutinai susistabdžius žirgių lengva ristele išjoju iš aikštės. Nujojusi į užaikštę tik išgirstu, kad į aikštę yra kviečiama Chanzy. Nulydžiu ją akimis jos apšilimui mintyse palinkėdama sekmės ir nušokus nuo mažiaus, atveržus pavaržą ir apsitvarkius kilpas smarkiai apsikabinu savo garuojantį pyragėlį ir išbučiuoju nosiuką.
-Tu mano šaunuolis šaunuolis. Aš tave labai myliu myliu myliu,-
Šis pakėlė ausis, susidomėdamas. Mano šypsena siekė ausis, negaliu išpasakot, kokia laiminga buvau, nes adrenalinas dar vis sunkėsi mano kraujyje, nors jį užgožė meilė <3



Chanzy su Milonga de Amor.


Vėsoką popietę atsibeldžiu į žirgyną pas savo nagliuką Milongą ir niūniuodama praveriu jo gardo duris.
- Labas, dički. Seniai jau besimatėm, o jau šiandien kaip ir startuoja.. Na bet tiek to, tikiuosi, nebus didelių ožių,- mesdama žudantį žvilgsnį tariu Milui.
Perbraukiu keletą kartų šepečiu per žirgo nugarą, ir pamatau atskubančią Viltę, kuri ir turėtų paruošti man arkliuką varžyboms.
- Sveika, gerai, kad nelabai vėluoji,- pasisveikinu.- Aš jau šiek tiek šukavau, tad tu tik pabaik ir sudėk languotą inventorių. Oj, tik balnas ir kamanos rudos. Gali ir karčius supint, jei turėsi laiko,- duodu nurodymus žodžio nespėjusiai išarti Viltei.
- Aha, ir tau labas,- nusijuokia ši, tačiau aš jau dumiu persirengti.

Taisydamasi švarko klostes ir rankose sukinėdama steką, žvangindama griežčiausiais savo pentinais, paimu savo eržilą už pavaduko ir pasigrožiu.
- Gražus kaip niekad, puikiai padirbėjai,- tariu Viltei.
- Na na, jok į apšilimą, nes pavėluosit.
- Gerai, iki,- atsisveikinu ir išsitraukusi kilpas užšoku ant besimuistančio Milongo.
Vos užsėdu, šis pradeda tampyt pavadžius ir rautis į priekį.
- Stovėk gi tu,- rikteliu.
Šiaip ne taip išsiprašau gražaus žingsniuko ir mudu pajudam į aikštę, kurioje jau matyti keli apšilimą atliekantys raiteliai.
Po keliu minučių mes taip pat aikštėję ir ramiai žingsniuojam pirmą ratą. Milonas šiek tiek aprimo ir neberodo savo ožių – matyt, nebenori paragauti pentinų.
Po kelių ratų žingsnio, bandau pasikelti risčią, tačiau eržilėnas rauna iš vietos ir gauna pentinais per nutukusius šonus.
- Čia dabar? Ar pasiutai?- subaru.
Prilaikydama pavadžius, paraginu žirgą steku ir neleidžiu jam rautis. Pasiekiu savo – ryžas dailiai rinčiuoja, tiesa, stengiasi išrauti pavadžius, bet po kelių minučių nurimsta.
- Va taip va, ir kad man daugiau nebesiožiuotum,- tariu plodama per kaklą.
Parisčiavę, gana sklandžiai pereiname į zovadą. Stengiuosi kuo ilgiau zovaduoti, kad Milas kiek pavargtų ir nepradėtų savo nesąmonių per varžybas.
Susitvarkau sėdėseną, kojas, pazovaduoju ir be kilpų. Tada pristabdau savo kvailiuką iki rsičios, kuri jau nepalyginamai gražesnė. Kai pasigaunu kilpas, paimam kryžiuką iš abiejų pusių.
- Šaunuolis, o kad ir visada toks būtum...
Milas prunkšteli, o aš vėl prašau iš jo zovados. Net nustembu, kai jis sureaguoja ir be jokių ožiukų pasikelia. Susukam keletą voltų, pasilankstom ir pradedam šokti. Paimam keletą mažučių statmenėlių, švariai jas praėję judam ir link lygiagrečių. Per daug dėmesio į jas nekreipiam, nes tai tik apšilimas, tačiau sušokam švariai, lygiai taip pat neblogai pasiseka ir sistemėlė.
Kai pamatau prakaito lašelius ant žirgo kaklo, nusprendžiu, kad apšilimo gana ir pristabdau savąjį iki risčios. Po kelių minučių mudu jau žingsniuojam stebėdami kitus raitelius.
Visai netikėtai iš apmąstymų mane pažadina balsas:
Į aikštę kviečiame Chanzy su Milonga de Amor.
„O velnias velnias velnias“, sukasi mano galvoje. Pasilenkusi tyliai sušnabždu ryžikui į ausį:
- Prašau, tik nenuvilk manęs, pasikelk savo reputaciją.
Tarsi pritardamas, maniškis prunkšteli. Suploju ranka jam per kaklą ir, pasikėlusi risčią, įvedu jį į aikštę. Prasukam pro teisėjus, aš sustabdau žirgą ir pakeliu ranką prie šalmo. Pajuntu, kad ji dreba, tačiau stengiuosi nusiraminti ir nekreipiu dėmesio. Į dantis įsegu šypseną, o po gongo ją pakeičia rūpestis. Mudu gan sklandžiai pereinam į zovadą ir netrukus pasiekiame starto liniją.
Kai kertam liniją, prieš mūsų akis atsiranda metrinės lygiagretės. Aš atsiskaičiuoju taktus dėl viso pikto ir laiku pakylu iš balno, grįžtu atgal į jį. kliūtelė liko už mūsų, lengvai įveikta. Kiek toliau matau beveik tokio paties aukščio statmenėlę ir dėl jos visai nesijaudinu. Iš inercijos pakylu, matau, kad žirgas taip pat šoka lengvai, be įtampos. Aš taip pat pradedu atsipalaiduoti, nebebijau taip stipriai.
Sukam nemažą pusvoltę ir atsiduriam ties 110 cm lygiagretėm. Čia Milas kiek suabejoja, nes įėjimas ne visai tiesus, tačiau laiku pavaišinu jį steku, todėl žirgas atsisako stop‘o idėjos. Žodžiais jį tyliai pagiriu ir vedu link sistemėlės. Įeinam tiesiai ir visai neblogai, tačiau aukščio galėtų būti kiek daugiau. Su antra sistemos kliūtimi nesusidorojam taip gerai ir barškinam bet, ačiū Dievui, nenumetam. Kad apsisaugočiau nuo bereikalingų baudos taškų, prieš paskutinę kliūtį paraginu arkliuką stekučiu. To pakanka, kad šuolis būtų galingesnis, ir aš vėl pagiriu prieš mane švytruojančią ausį.
Ramiai sukam pusvoltę į kairę ir galingu šuoliu imam trainyką. Peršokam gerokai aukščiau, nei reikėtų, ir mano pilve suplazda drugeliai. Dėl jų vos nepramiegu posūkio dešinėn, todėl stengiuosi daugiau negalvoti apie jausmus.
Tiesiai įeinam į 110 cm statmeną, aukščio vėl kiek pritrūksta ir išgirstu barškėjimą.
„Velnias, tikrai bus metimas“, pamanau. Tačiau metusi greitą žvilgsnį atgal pamatau, kad kartis vietoje ir pradžiungu.
Nedidele pusvolte kairėn pasiekiame dar vieną sistemėlę, šįkart kur kas lengvesnę. Ją sušokam be didesnio vargo, tačiau pamatau, kad ryžiko kaklas patapo šokolado spalvos.
- Nebedaug jau liko,- sušnabždu ir bandau ištiesinti įėjimą į aštuntąją lygiagretę.
Juntu, kad žirgui liko nebedaug jėgų, tačiau jis stengiasi iš paskutiniųjų. Prieš kiekvieną šuolį suraginu jį stekučiu, iki tol priremtus pentinus kiek atleidžiu.
„Vis vien jau nebeturi jėgų ožiuotis“, pamanau.
Nelabai sunkiai įveikiam devintąją ir dešimtąją statmenas, o po jų turim minutėlę ir atsikvėpti. Tad suploju Milonui per kaklą, taip padėkodama. Ant savo skruosto juntu prakaito lašelius, tokie patys žvilga ir ant Milo kaklo. Susirenku kiek atleistą pavaduką ir stekučiu paraginu kiek pristojusį žirgą.
Po lengvo posūkio, išsilyginam ir tiesiai paimam priešpaskutinę kliūtį. Aš su nerimu laukiu paskutiniosios ir imu dvejoti, ar maniškis dar turės jėgų jai įveikti. Tad prieš pat kliūtį tyliai šnabždu:
- Nagi, angele, tu gali, tikrai gali...
Prieš šuolį, paskutinį kartą panaudoju steką ir paskutinį kartą pakylu iš balno, priglundu prie žirgo, atsiplešiu nuo jo ir vėl sėdu į balną. Įtempusi ausis laukiu bent vieno garselio, tačiau jo nesulaukiu. Džiūgaudama energingai ploju per žirgo kaklą ir visai paleidžiu pavadį. Mano veide šviečia plati šypsena, lyg oš vandens gelmių girdžiu publikos plojimus. Žirgas pats ima eiti link išėjimo, aš susigaudau tik po kelių minučių. Kai jau pasitraukiame nuo tako, prie manęs pribėga Viltė, iš tolo šaukdama „Sveikinu!”. Aš sustabdau sukaitusį Milą ir apkabinu jo kaklą.
- Die, meškine, o vis dėlto tu nuostabus... Ir tu nusipelnei bučkio...
Tai tarusi, įsegu bučinuką jam į kaklą, išvagotą prakaito lašelių.
- Mano nuostabusis meškinas,- pakartoju savo žodžius ir dar kart apsikabinu šiluma pulsuojantį kaklą...


Paskutinį kartą redagavo Biscuits., Št. 05 16, 2009 11:44 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Biscuits.
Žirgyno savininkė
Biscuits.


Pranešimų skaičius : 165
Join date : 2009-04-18
Miestas : Vilnius.

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeŠt. 05 16, 2009 11:43 pm

Cropp., su Nassau.

Ateinu į apšilimo aikštę, kur manęs jau laukia grūmas Tomas su gražuoliu Nassau. Aikštelėj pilna raitelių, dauguma nesenai pradėjo apšildinti žirgus, tuoj prasidės pirmieji startai. Prienu prie Tomo, laikančio Nassau, ir pasigėriu savo dailiuoju eržilėnu. Atrodo jis tikrai nuostabiai- tamsiai raudonas pobalnis ir ausinukas jam labai dera, o odinės juodos apsaugos su kailiukais viską tiesiog išryškina. Paglostau sartuką, pasiimu pavadį į rankas ir prisiglaudžiu prie jo.
-Žinau, Nassau, kad šiandien tikrai pasistengsi, juk tu sugebi. Juk tu esi pats geriausias.
Žirgius pastato ausis, bet nesu garantuota, kad įsisavino mano žodžius. Regis, reikia sudaryti su juo sandorė. Švarko kišenėj aptinku morkos gabaliuką ir duodu jį žirgui.
-Na, o kaip dabar? Sutinki pasirodyti geriausiai iš visų?
Eržilas žvingteli taip, kad nuaidi per visą aikštelę ir jam pavymui sužvengia keli žirgai.

-Na tu ir juokingas, ryžasis zuikeli,- nusišypsojusi pasakau ir patapšnoju per jo stambų kaklą.
Užsėdu ant jo ir šiek tiek palankstau žirgą, po to susirengiu. Daug blauzdos jam šiandien reikia, tad gerai dagrūdu pentinais. Keliu ristele ir lengvai apriščiuojam kelis ratukus. Žirgas šiandien kažkoks piktas ir nervingas, bando įkasti ar įspirti kiekvienam prajojančiam žirgui. Duodu jam daugiau darbo ir taip visos mintys būti blogiuku jam išgaruoja. Pakeliu zovadėle. Ši prasideda keliais lengvais pasispirtelėjimais ir ožiukais, tačiau aš jo nebaudžiu, o tik pasilenkiu į priekį ir nulydžiu blauzda. Žirgo šuoliai išsilygina ir pazovaduojam tarp karčių ir dviejų kliūčių, kad žirgas būtų kiek lankstenis prieš šokimą. Po kelių minučių iš karto iš lengvo kenteriuko užeinam 80 cm statmeną. Žirgius lengvai atsiskaičiuoja tempą ir idealiai pataiko į jį. Šuolis buvo puikus, pagiriu jį po kliūties ir nulydžiu blauzda. Po kliūties padarom aštuoniukę ir einam jau link kitos kliūties, 110 cm lygiagrečių. Jos labai ryškių spalvų, tad žirgas likus geriem keliem tempam bando mane nunešti nuo kliūties, tačiau greitai sukombinuotas stekas, pentinai ir šaltas protas išgelbėja nuo stojimo ir žirgius šoka, šiek tiek pasimuša, tačiau peršoka. Dagrūdu iš karto po kliūties blauzda ir įstrižai kertu aikštelę ir užeinu jau pakeltą 120 cm statmeną. Žirgius jau nebeturi jokios minties stoti ir rauna kaip reikiant, aš šiek tiek prilaikau ir vuolia- puikus šuolis, dar ir koks ir su kokia zapaske! Pagiriu jį, paglostau ir po kliūties nuzovadavę pereinam į žingsnį. Nassau šoka gerai, nenoriu per daug jo nuvarginti, tad užteks apšilimui ir tiek. Pasilenkiu ir apkabinu žirgo kaklą:
-Nū, bičas, šiandien pavarysim tai jau tikrai :>

Bežingsniuojant atsipūtus, ateina ir mūsų eilė parodyti, ko esam verti. Baigia sušokti maršrutą paskutinioji raitelė, ir į aikštę pakviečia mus. Paglostau sartąjį kumelį prieš startą ir įjojam į varžybinę aikštę. Jaučiu, kaip daužosi ne tik mano, bet ir jo širdis. Bet nepaisant viso jaudulio, drąsiai įjojam, apšuoliuojam ratuką, apžiūriu kliūtis ir sudėtingesnius užėjimus. Nassau atrodo gana užtikrintas, viskas regis gerai. Sustoju prie teisėjų, ryžikas atrodo ramus lyg belgas- atiduodu pagarbą teisėjams ir išgirstu gongo skambtelėjimą, kuris reiškia, kad atėjo mūsų laikas.

Pasikeliu žirgą lengva zovada, kone kenteriuku. Kertam starto liniją ir judam link pirmosios kliūties- didelių, gąsdinančių ir nežemų lygiagrečių. Nassau nė neturi tokios minties, kaip nešti mane pro šalį, tad aš tik paraginu jį blauzda ir išlaikau pavadį, šis atsispiria (puikiai pataiko į tempą) ir jau skriejam, nusileidžiam ant žemės, iš karto paraginu, tiesiąja pajojam gerokai plačiau, tačiau žirgas nelekia, likus trim tempam lengvai prsistabdau žirgą ir stengiuosi jam netrukdyti šokti ir tiksliai bandau atvesti į tempą, ir statmenukę žirgius peršoka puikiai, pagiriu jį balsu po kliūties ir judam galingais šuoliais link trečiosios kliūties. Juntu, kad žirgas įsivažiuoja, pradeda jausti azartą, ir regis, niekas jam nesutrukdys pasiekti finišo tiesiosios. Tačiau nelekia jis bet kur aklai- viską daro elegantiškai ir tvarkingai. Tad pajoję iki trečiosios kliūties, ties posūkiu paraginu žirgą, išlaikau žirgą impulsyvų ir stipriai raginu, tačiau negrūdu jo aklai, nes kiūtis kiek bauginanti raudonos spalvos lygiagretė ir čia reikalingas tikslus užėjimas. Prieš kliūtį žirgas labai stipriai atsispiria ir šuolio metu stengiuosi tik neužtempti pavadžio ir kiek galėdama jį atiduodu žirgui, o kai nusileidžiam ant žemės iš karto išlaikau pavadį ir raginu žirgą į priekį, laukia nemenkas klavišas. Permažai laiko nujoti iki jos, kad spėčiau jaudintis, tad tik statmenai ir per vidurį atvedu jį į pirmąją kliūtį, šokdama per ją jau žiūriu į paskutiniąją, lengvai peršokam per antrąją, o trečiajai įveikti taip pat nereikia labai daug pastangų. Balsu pradedu girti žirgą ir išriečiu jį ties posūkiu link penktosios kliūties, žirgius bėga energingai, impulsyviai ir tolygiai. Kiek paplatinam, nes kitai pvargu ar gerai atvesčiau žirgą į kliūtį, dar blauzdos ir žirgius jau perskriejęs kliūtį neša mane link šeštosios. Pajojam gerokai plačiau, kol turim galimybę sutaupyti laiko, prieš kliūtį priimu žirgą, ir jaučiu, kaip jis bando nešti mane tolyn nuo jos. Statmena gana siaura, matyt to jis pabūgo. Stipriai suspaudžiu jo šonus ir prie visko pridedu steką (turėjau užsigarantuoti, kad nebus stojimo), tad žirgius kiek sumišęs šoka iš toliau nei dėrėtų, tačiau tai tik padeda jam lengviau peršokti kliūtį, o aš šiek tiek atsilieku nuo šuolio, tačiau viskas gerai, greit susitvarkau ir suku žirgą puslankiu, šis visas apsiputojęs, šnopuodamas kertasi kelią link septintosios kliūties. Sistema. Nassau lengvai perskrieja per pirmąją kliūtį, per sekančią reikia jį ir vėl įtikinėti, kad jis tai gali padaryti, ir po sistemos nujojam energingai, plačiais šuoliais, žirgas įsismarkuoja kaip reikiant prieš aštuntąją kliūtį, tačiau leidžiu jam bėgti, nelaikau, dar paspaudžiu jį, kad tiksliai ateitų į tempą, šis šoka gal kokį pusmetrį virš kliūties, po jos patapšnoju jį per kaklą ir ridenamės link devintosios kliūties. Žirgui po truputį senka jėgos, jaučiu tai, tačiau raginu jį, nes turim bendrom jėgom viską pabaigti. Devintoji kliūtis jam nepasirodo baugi, šis lengvai ir užtikrintai ją peršoka, padarom puslankį, ir šiek tiek perdaug užgrūdu eržilą, šis nepataiko į tempą ir daro pustempį, barškina kartį ir po kliūties nueina ožiais, nes jam tikrai skaudėjo. Dabar į vienuolitkąją kliūtį jis eina ožiais pasispyriodamas, nes labai įpykęs ir įniršęs jis, tačiau prilaikau ir daugiau blauzdos, ir žirgas šoka. Po vienuoliktos stipriai užgrūdu žirgą, plačiai nušuoliuojam, prieš kliūtį prisiimu ir ramiai, atsiskaičiavę tempą įveikiam paskutinią kliūtį, numetu pavadžius ir žirgius pasispyriodamas po kliūties nulekia lauko zovada iki finišo.

Pasgirsta ovacijos, susitvarkau nukabusį pavadėlį ir švelniai paraginu blauzdele, žirgius šuoliuoja aplink visą aikštę, susirengęs, išritęs įspūdingą kaklą. Paploju jam per kaklą:
- Žinai, Nassau, tokios akimirkos nepamirštamos. Ir tu esi didis Čempionas.

Išjojam iš aikštės ir mus pakeičia kitas duetas. Prasilenkiant palinkiu sėkmės.
Nulipu nuo žirgo, atsiveržiu balną, susitraukiu kilpas. Atsegu kapsules ir persimetu pavadį per kaklą žirgo. Tomas atneša prakatinį poponą ir užmeta žirgui ant nugaros. Atsisėdu ant žolės, tuo tarpu Nassau kramsonja pavasarinę žolytę.
- O kas gali būti geriau, Didčki?
Atgal į viršų Go down
Biscuits.
Žirgyno savininkė
Biscuits.


Pranešimų skaičius : 165
Join date : 2009-04-18
Miestas : Vilnius.

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeŠt. 05 16, 2009 11:44 pm

Pripsė su Clinton.

Su labai džiaugsminga nuotaika atkeliaujam gražiai apsirengę ir pasipuošę laukan. Įsivedu baltai blizgantį Clinton į aikštę.
Uždarau vartelius ,o čia jau susirinkę dalyviai. Patraukiu link savo grūmės Karolinos. Paprašau jos ,kad palaikytu
Clinton ,o aš nubėgu per tą laiką į balninę. Pasiimu baltas lyg sniegas pirštines,šalmą ir užsidedu ant kojų pentinus.
Ateinu atgal į aikštę ir pakviečiu Karoliną ,kad atvestu Clinton. Jin paduoda man pavaduką ir eina prie kliūčių.
-Na kaip? visks bus čiki? {;,pasiruošk ,mažuli *{:
Paploju baltukui per kaklą ir dasiveržiu balną. Išsitraukiu šokimo kilpas ir įkišus pėdą užšoku ant žirgo.
Atsisėdu ir susitvarkau. Spusteliu blauzdom žirgui iš šonų ir truputėlį susvyravę pradedam eiti žingsniu.
Nebijodama ,kad jis užpultų kitą eržilą ar kumelę atiduodu jam pavaduką ir vis spustelėdama blauzdele einam žingsniu.
Apeinam porą ratukų ,o jau mus pic'kina. Po keletos minučių pradedam riščiuoti. Labai ramiai ,bet plačiai Clinton
kelia kojas. Matyt truputėlį jaudinasi, bet ir aš nerami {: Paraminu eržilą švilpimu ir pradėjom riščiuoti labai
paprastai. Po penkių minučių pradedam susirenginėti galvą,padarom porą pastatymų. Apriščiavę jau kokius du ratus pradedam
voltukus daryt,kai kur ir aštuoniūkę susukam. Nieko nelaukę jau po dešimties minučių riščios keliames zovadėlę.
Clinton ištiesia kojas ir atsispyręs pradeda zovaduot kaip vėjo vaikis. Paraminu žirgą ,kad jis atsipalaiduotu ir
labai lengvai viską darytu zovaduojame toliau. Jau po aštuonių minučių zovadėlės kviečia mus peršokt porą kliūtelių.
Pasuku mažylį kairėn,pakeičiam koją ir zovaduojam labai lengvai į statmenėlę. Mintyse džiaugiuosi ,kad jau varžybos,
bet ir nerimas ,kad nepasiseks, nusiraminu ir apšilime jau prie kliūtelės atsilošiu ir spustėlius žirgui iš šonų
pakylu iš balno ir gražiai perskriejam tą apšilimo kliūtelę. Įškart sukam kairėn,spusteliu mažyliui pentinukais ir
jau einam į lygiagrėtes. Jau Clinton vis spartesnius daro šuolius ,bet niekur neįsilekia.
Prie pat pat kliūtelės pažaidinėju pentinais ir Clinton tokį šuolį deda ,kad nespėjau sureguoti vos ne vos
neatsidūriau ant žemės. Tyliai sušnabzau jam:
-Ramiau,katuli. Niekur čia nereikia skubėti {: čia tik paprasta kliūtelė kurią ,tu, gali įveikti vienu šuoliu ir tokiu
paprastučiu kurio bet koks žirgas taip negalėtu įveikti.
Paraminu žirgą kol jis vėl keliasi zovadėlę labai ramiai ir dar kartelį įeinam į lygiagrėtukes.
Šįkart šuolio metu pametu dešiniają kilpą ir atiduodu jam pavadį per daug ir užtempiu nusileidžiant.Kažkoks profesionalus
treneris pasako:
-JEi nemoki šokt tai nešok. O iš vis šokant kliūtį jau geriau atiduok žirgui visą pavadį nei atiduot ir užtemt,kad
jam burną išdrąskyt.
Aš linktėliu galva link pritarčiau jam ,o mintyse iškeikiu jį ,kad kišasi ten kur nereikia.
Zovaduojam vėl į lygiagrėtes. Dabar pažaidinėju pavadukais,pažaidžiu su pentinais ir stengiuosi neišmesti kilpų iš pėdų.
Prie tos didelios,kuri moka 'kandžiotis' kliūtelės paspaudžiu Clinton'ui pentinais iš šonų ,o šis kai deda šuolį
tai tas treneris net išsižioja. ir ištaria:
-O tavo žirgas skrieja kaip tikras vėjo vaikis, o mano vos iki tiek tegali iššokti.
Aš nusišypsau ir tariu:
-Labai ačiū už šituos žodelius {:
Link suprasdamas treneris pakelia galvą aukštyn ir pakelia lūpas lyg sakydamas , mm.
Paglostau savajį gražuolį ir sustojam žingsniu. Atlaisvinu pavadukus , žingsniuojame. Vis artėjam mes prie mūsų eilės
šokant maršrutą. Jau beliko du žmonės ir einam mes,jau ir vienas beliko ir štai... Ta, taip laukta akimirka.
Per mikrofoną jau sako ,kad kviečiamas duetas
-Pripsė ir Clinton.
Pasiimu pavadukus ,mokomają nuriščiuojam į šokimo aikštę. Visi dalyviai,žmonės ir vaikai atsisuka į šitą dailų
baltut kaip sniegas 'Clinton'ą' Visi užstato šypsenėles ,o man tik tenka garbingai įeiti į aikštę ir sušokti maršrutą.
Kad Clinton'as būtų laisvesnis pasikėliu zovadėlę ir apzovaduoju porą ratų. Tada ir stabtėlim žingsniu. Ateinam iki vidurio
ir sustoję pasisveikinam su teisėjais. Clintonas išdydžiai stovi surenkęs galvą. Suskamba gongas ir jau mes pradedam
zovaduot. Artėjam prie kliūties . Lyg niekur nieko perskriejam šitą mažą demoniūkštę ir sukam truputį dešiniau.
Mano mintyse ,kad CLinton yra pats geriausias eržilas kurį man teko kadanors matyti ar joti ,bet dar geriau šokti. Labai
tvarkingai peršokam tą mažą nedidukę kliūtelę ir einam jau į antrą. Prie pat tos nedidukės kliūtelės paspaudžiu Clinton'ui
iš šonų su pentinukais ir su dideliuu šuoliu perskriejam ir šią. Nušoliuojam nuo šios kliūties vis toliau ir toliau.
Apjojam keletą kliūčių ir jau suku zuikutį į dešinę. Šis truputį pasispirčiodamas zovaduoja į trečiąją kliūtį.
KAip durnelė paleidžiu pavadį ,o Clinton'as net nesuregavęs peršoka šitą kliūtį.
Jau galvojau jog jis nusuks ,bet ne... jis ją peršoko ir labai tvarkingai. Įsėdu į balną,susitvarkau ir kylam ant ketvirtosios a.
Puikiai ir labai labai galingai perskriejam ją su dideliu džiaugsmu akyse. Kuo toliau tuo baisiau ,bet dar geriau.
Po šios kliūties spėju paploti širmiui per kaklą ir dideliais šuoliais šoliuojam jau į ketvirtąją b.
Tyliai sumurmėju savo mintyse jog čia maža statmenėlė ir vis paraginu Clinton'ą ,kad šis neužgestu.
Clinton'as jau pats eina į kliūtį ,o man tenka tik gražiai išsedėt balne. Jis kyla su priekinėm kojom ir pakelia mane
iš balno, peršokam šitą nejaukią statmenėlę ir einam ant ketvirtosios c. Labai ramiai zovaduojam į tą kliūtį kuri stovi
mum prie akių ,o mano širdis vis plaka greičiau . 'Mes peršoksim,laimėsim,mums pavydės'. Va tokie žodžiai suskamba mintyse
ir visai nepastebiu kai mes jau ore. Labai greit nusileidžiam ant kojų ir zovaduojam nuo šitos kliūties ir pasuku kairėn,
o prieš mūsų akis dar baisesnė kliūtis [trainykas]. Aš vis šoku su dar baisesne nuojautą. Zovaduojam ,o mano rankos vos
nedrebėdamos išlaiko žirgo galvytę ,kad jin šiek tiek būtų palenkta ir ,kad žirgas neišsilėktu. Jau mes porą žingsnių iki
tos baisios kliūties. Mano akyse jau matosi ganymas laukuose,pienių skynimas ir visi kiti gražūs dalykai.
Sustiprėju ir galiausiai kyla žirgo priekinės kanopos o nuo grifų skrenda pro mane žemė. Kanopos bilda ir Oop.
Mes puikiai perskriejam šitą kliūtį ir zovaduojam tolyn.Pasuku savo dievaitį dešinėn ,o ten stovi statmenėlė 'šeštoji kliūtis.
Mikliai ją peršokam net nespėju sureaguot ,o jau mes zovaduojam į septintą 'sistemą. Užsuku Clinton'ą kairėn ir įškart šokam
septintą a .Nusileidžiam ,bakšteliu delnu širmiui per kaklą ir vėl kylam. Perskriejam tas kliūtelias su vėju ir galiausiai
zovaduojame į aštuntą kliūtį. Maršrutas jau baigiasi,nebėra ko bijoti. Dar porą klūtelių ir mums nusišypso laimė.
Pasiraminu save šokant aštuntą kliūtį ir mes šalia ,šalia jos kylam. Clinton'as deda dyyydelį šuOlį ir peršoka šią kliūtį
be baudos taškų. Pasuku jį pavadžiais į dešinę ir pridedu pentinais. Niekur nelekiam,neskubam nėr čia kO.
Mes vis artėjam prie tos devintos statmenos. Mikliai ją perskriejam net nespėju sureaguot ir jau suku žirgą dešinėn.
Vos ne vos įsuku jį į dešimtąją kliūtį.Ją peršokam susvyruodami ir aš pametu kilpą. GReit per kelias sekūndes ore ją pasigaunu
ir įsidedu pėdą vidun. Paraginu Clinton'ą ir ramiai vos nekenteriu šoliuojam į venuoliktą kliūtelę.
Šalia jos vis kyla baimė ,kad kažkas bus blogai ,bet... Mes ją puikiai peršokam ,bet Clinton'as paliečia kanopom kartį
ir jin pradeda svyruot. Negirdžiu jokio kritimo gal todėl ,kad bijau? ,bet ne. Jin tikrai nenukrito. Aš laimiga paraginu
CLinton'ą pentinais ir įsigreitėjus perlekiam galima sakyt tą paskutinę ir pačią baisiausią kliūtį. Jau ore pasuku žirgą kairiau
ir nusileidžiant nušoliuojam ir kertam finišo liniją.Pasigirsta gongas. Girdama begalo bekrašto CLinton'ą šoliuojam aplink aikštę
lauko zovados sedėseną ir giriu žirgą atleidus pavadžius ir plodama jam per kaklą bei laikydama šypseną iki pat ausų. Po to vieno
garbės rato sustojam riščia ir nuriščiuojam prie teisėju. Linktėliu galvą ir išeinu laiminga su dičkiu iš aikštės. Ir ko nespėjau
išgirsti tai žmonių plojimo ,nes buvau per daug susisiejus su Clinton. O gal jie neplojo? jie negerbė?,nope. Jie plojo ir gerbė mus.
-Šaunuolis, Clinton'ai. Tu pats geriausias eržilas su kuriuo turėjau bendrauti . Esi pats nuostabiausias iš nuostabiasuių ;**
Atsigulu Clinton ant kaklo ir glostau jį. Sustojam ir nušoku nuo žirgo. Įškart prie mūsų prisistato keli paparacai ir pradeda
pic'kinti iš visų pusių. Clinton'as mėgsta fotoparatus ir pozuoja atsisukęs ,or išsitiesęs kaip hanoveris {:
Paploju jam per kaklą ir atsisukus į žurnalistus nusišypsau. Jie paklausinėja manęs keletą dalykų ir galiausiai palieka mus
vienus, Aš atveržiu CLinton'ui balną ir jį nuimu. Atsegu meksikankę ir kamanas pakeičiu kantaru. Prisisegu štrihą ir nusivedu
mažylį ant pievelės kartu pasiimu ir maišą kuriame velnias žino kas. Ištraukiu iš jo dešimt morkų,kelias granules ir kelis
širdelės formos skanėstų bananų skonio. Suduodu jam visas morkas ir pakšteliu lūpom jam į nosytę. Išglostau jį ir suduodu
granules ,po to ir suduodu skanėstus.
-Labai tavimi džiaugiuosi **{:
Paploju jam per kaklą ir leidžiu jam pasiganyt. Clinton'as atsisuka į mane,sužlibina savo gražiom be galo akytem
ir sugugena. Paraginu jį ,kad ėstu žolę ir jis nuleidės galvą žemyn pradeda kapstytį žemę kanopa ir , po to pradeda kramsnoti
gražią,žalią ir skanią žolytę. Pabūnam vos ne pusvalandį ant tos žalios žolytės ir nusivedu Clinton'ą arklidėn. Ateinu vėlik
laukan susirinkti daiktų. Prie manęs prieina keli žmonės , raiteliai ir pasveikina mane peršokus be baudos taškų.
Aš jiems padekoju ir labai ,net neapsakomai laimingai nueinu pas Clinton'ą. {:


Galite balsuoti.
Atgal į viršų Go down
BlackMoonGirl

BlackMoonGirl


Pranešimų skaičius : 91
Join date : 2009-04-25

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeSk. 05 17, 2009 2:07 am

Choco*cola su Farina:
1) Rašinio įdomumas: 10. Labai patiko skaityti. Įsijaučiau, atrodo kad ten stebėjau tavo startą
2) Rašinio tvarkingumas: 9,5. Pastebėjau klaidelių.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10. Viskas buvo čiki

Popcorn‘ė su Hickstead:
1) Rašinio įdomumas: 10. Buvo įdomu skaityti. Viskas buvo aiškiai surašyta ir man tai patiko.
2) Rašinio tvarkingumas: 10. Nemačiau klaidų.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10. Buvo viskas čiki.

Aistė su L'Espoir:
1) Rašinio įdomumas: 10. Patiko skaityti.
2) Rašinio tvarkingumas: 10. Nemačiau klaidų. ;]
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10. Sutarimas buvo ir gan didelis. {;

Keira su Polygraaf:
1) Rašinio įdomumas. 10. Buvo įdomu skaityti. Įsijautusi skaičiau.
2) Rašinio tvarkingumas. 9. Mačiau klaidų.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Viskas buvo nerealu.

Chanzy su Milonga de Amor:
1) Rašinio įdomumas. 10. Buvo įdomu skaityti. Viskas buvo tiesiog nuostabu. ;]
2) Rašinio tvarkingumas. 10. nemačiau klaidų ir viskas bvuo tvarkingai.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Sutarimas buvo.

Cropp., su Nassau:

1) Rašinio įdomumas. 10. Buvo įdomu skaityti. Man labai patiko.
2) Rašinio tvarkingumas. 9,5. Kliudė man kelios klaidelės
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Tas sutarimas buvo įspudingas. ;]*

Pripsė su Clinton:
1) Rašinio įdomumas. 10. Man patiko
2) Rašinio tvarkingumas. 9. Buvo klaidų
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Viskas buvo čiki.
Atgal į viršų Go down
Cropp.

Cropp.


Pranešimų skaičius : 76
Join date : 2009-04-27
Age : 29
Miestas : Šiauliai.

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeSk. 05 17, 2009 2:58 am

I duetas

1) Rašinio įdomumas- 9. Tikrai nebuvo taip, kad turėjau verstis skaityti ir pnš. Iš tiesų, buvo įdomu, tik gal reikėjo kiek daugiau vaizdingesnių žodžių, frazių, o ne tik "myliu tave".
2) Rašinio tvarkingumas.- 9. Keli tokie nevartotiniai LT kalboje žodžiai, kaip "naglas", "trainykas" gadina bendrą vaizdą.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas.- 8. Pastoviai ją spaudei pentinais, atrodė, kad ji tau šiek tiek nebėga
@ Ir dažnai užeidavai į kliūtį tai iš per toli, tai iš per arti, nors žinoma, būtų visai neįdomu skaityti, jei rašytum, kad viską peršokai idealiai.

II duetas

1) Rašinio įdomumas- 7. Toks vidutinis, nei įdomus, nei neįdomus.
2) Rašinio tvarkingumas.- 6. Mačiau ne vieną klaidą, ir labai labai grubią. Pavyzdžiui, tik pažingsniavusį žirgą keli zovada ir zovaduoji 20 "ratukų". Hmm. Ir šiaip, nemažai klaidų buvo žodžiuose.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas- 8. Sutarėte tikrai neblogai, viskas buvo aišku.

III duetas

1) Rašinio įdomumas.- 9. Įdomu buvo, gražiai parašyta, bet žinau, kad Tu gali ir geriau :>
2) Rašinio tvarkingumas.- 9. Buvo kelios tiek rašymo, tiek loginės klaidelės.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas.- Nu aš taip noriu parašyti 9, bet... 8.4. Labai gadino vaizdą tavo ir žirgo santykiuose apšilimo aprašymas, be to, labai trūko šuolio aprašymų (kaip ir pas labai daug ką), aprašytas tik priartėjimas prie kliūties ir nujojimas. Ši pastaba galioja beveik visiems :>
P.S. Pop, tu gali parašyti juk ir geriau, todėl nevertintu 10, čia tau kaip paskatinimas į priekį :>

IV duetas

1) Rašinio įdomumas.- 7. Trumpas, nesužavėjo niekuo labai jis manęs.
2) Rašinio tvarkingumas.- 7.5. Pakankamai tvarkingas, bet buvo klaidų, kurios gadino viską.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas.- 7. Lyg ir sutarėte, bet vėlgi, man nepatinka toks sausas visko aprašymas. Be to, labai trumpas ir neaiškus apšilimas.

V duetas

1) Rašinio įdomumas.- 8. Visai įdomu, yra keletas įdomiu frazių.
2) Rašinio tvarkingumas.- 8. Pakankamai tvarkingas, tačiau vertetų nerašyti nevartotinų žodžių.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas.- 8. Not bad, at all.

VI duetas
____________

VII duetas

1) Rašinio įdomumas.-7.5 šiek tiek per ilgas, atsibodo skaityti, bet visumoj neblogai.
2) Rašinio tvarkingumas.- 7.5. Nervino tos šypsenėlės ir yra klaidųl.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas.- 8. Buvo niuansų, kai viskas buvo tikrai šaunu, tačiau buvo ir keletas sunkesnių momentų.


Paskutinį kartą redagavo Cropp., Sk. 05 17, 2009 9:56 pm. Redaguota 2 kartus(ų)
Atgal į viršų Go down
Keira.

Keira.


Pranešimų skaičius : 50
Join date : 2009-04-27
Age : 30

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeSk. 05 17, 2009 4:06 pm

Choco*cola su Farina-
Rašinio įdomumas. 10. Tikrai gan įdomus.
Rašinio tvarkingumas. 10. Nekliudė ;D
Raitelio ir žirgo sutarimas. 9. (:

Popcorn‘ė su Hickstead-
Rašinio įdomumas. 9. Rašinys tikrai geras, nepalyginsi, bet man asmeniškai buvo per daug dalykiška. Kaip kokį daiktą tą savo žirgą nupasakojai. O šiaip sujojimas patiko.
Rašinio tvarkingumas. 10. Nekliudė xD Tvarkingai parašei, tikrai.
Raitelio ir žirgo sutarimas. 10.

Aistė su L'Espoir-
Rašinio įdomumas. 10. Nuoširdžiai patiko, nes buvo ''įskaitoma'' kitaip tariant. Nenuvargino.
Rašinio tvarkingumas. 10.
Raitelio ir žirgo sutarimas. 10.

BlackMoonGirl su ArkoIII-
Rašinio įdomumas. 9. Man tikrai patiko, bet buvo viskas labai dalykiškai. Nū vžn, 9.
Man kažkaip į Pop` rašinį panašus. Ne sujojimu, o rašymo 'manieromis'. (:
Rašinio tvarkingumas. 9. Mačiau klaidų.
Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Draugavot ;D*

Chanzy su Milonga de Amor-
Rašinio įdomumas. 10. Man labai patiko. Gerai ten.
Rašinio tvarkingumas. 10. Klaidų nepastebėjau, bet labai jau tvarkingai viskas, ir tai žavi.
Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Sutarimas buvo.

Cropp., su Nassau-
Rašinio įdomumas. 10. Man patiko. Profesionalus.
Rašinio tvarkingumas. 9. Klaidelės.
Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Gerulis ten ;D

Pripsė su Clinton-
Rašinio įdomumas. 9. Nū kažkaip patiko, bet nelabai. Vžn, biški nuobodžiavau. Bet tik biški xD
Rašinio tvarkingumas. 8. Klaidos.
Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Na, gan geras.

Man patinka dėti didelius balus, nes jūs visgi parašėt tą rašinį, ir stengėtės visi, iškart matau.
Tai, labai čia nenustebkit xD
Atgal į viršų Go down
Chanzy




Pranešimų skaičius : 11
Join date : 2009-04-28

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeSk. 05 17, 2009 8:55 pm

Choco*cola su Farina:
1) Rašinio įdomumas: 9. Puikiai, bet truputį kažko trūko.
2) Rašinio tvarkingumas: 9. Klaidelių buvo.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10. Viskas tobula.

Popcorn‘ė su Hickstead:
1) Rašinio įdomumas: 9,5. Tu tikrai gali geriau, nors ir čia buvo labai gerai. :}2) Rašinio tvarkingumas: 10. Be klaidų.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10. Buvo viskas.

Aistė su L'Espoir:
1) Rašinio įdomumas: 9. Trūko ugnelės, bent jau man.
2) Rašinio tvarkingumas: 10. Klaidų neaptikta.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10. Puiku.

BlackMoonGirl su ArkoIII-
1)Rašinio įdomumas. 9. Gerai, bet kažkjaip taip nežinau..
2)Rašinio tvarkingumas. 9. Klaidų pasitaikė.
3)Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Puiku.

Keira su Polygraaf:
1) Rašinio įdomumas. 10. Puiku, man patiko.
2) Rašinio tvarkingumas. 9. Klaidų tikrai pasitaikė.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Netrūko.

Cropp., su Nassau:
1) Rašinio įdomumas. 10. Buvo įdomu.2) Rašinio tvarkingumas. 9. Pasitaikė klaidelių..
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Tikrai puikus sutarimas.

Pripsė su Clinton:
1) Rašinio įdomumas. 9. Visai neblogai, bet..
2) Rašinio tvarkingumas. 9. Buvo klaidų.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. 10. Sutariat.
Atgal į viršų Go down
Keira.

Keira.


Pranešimų skaičius : 50
Join date : 2009-04-27
Age : 30

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeSk. 05 24, 2009 5:19 pm

Nustatykit balsavimo pabaigos terminą, nes nežinia kiek čia dar daug laukt reikės... ;/
Atgal į viršų Go down
Bonni.
Žirgyno savininkė
Bonni.


Pranešimų skaičius : 255
Join date : 2009-04-18
Age : 30
Miestas : Vilnius

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeSk. 05 24, 2009 5:22 pm

Juk parašyta, kad balsuoti reikia iki 2oo9.o5.31.
Atgal į viršų Go down
http://zirgynas.niceboard.net
Popcorn`e

Popcorn`e


Pranešimų skaičius : 31
Join date : 2009-04-26
Age : 30
Miestas : Šiauliai

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeSk. 05 24, 2009 6:31 pm

Choco*cola su Farina
1) Rašinio įdomumas: 7. Nebuvo man įdomu, skaičiau kad perskaityt. Bet atsižvelgiant į tai, kad čia labai daug ko įdomaus ir neprigalvosi... : D Na taip vidutiniškai.
2) Rašinio tvarkingumas: 9.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10.

BlackMoonGir su Arko III:
1) Rašinio įdomumas: 10. Įdomu buvo.
2) Rašinio tvarkingumas: 9. Buvo kelios klaidos, bet šiaip viskas okey. ;D
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10.

Chanzy su Milonga de Amor.
1) Rašinio įdomumas: 8. Nepatraukė... : D
2) Rašinio tvarkingumas: 9. Buvo klaidelių..
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10.

Aistė su L'Espoir.
1) Rašinio įdomumas: 9. gan įdomus bet trumpokas;D
2) Rašinio tvarkingumas: 10. Nesikabinsim : D
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10.

Keira su Polygraaf.
1) Rašinio įdomumas: 8. Atsibosta man skaityt visada pradžioj apie tą jaudulį kai labai vienodai aprašyta, dar tas myliu tave pastovei kartojimas žirgui... : D
2) Rašinio tvarkingumas: 10.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10.

Cropp., su Nassau.
1) Rašinio įdomumas: 8,5 Šašip įdomiai, bet kai paskaitai tavo kitus rašinius, tai šitas nieko vertas. : DD Bet visgi palyginus su kitų rašiniais tai labai aukšto lygio. ;DD
2) Rašinio tvarkingumas: 10.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10.

Pripsė su Clinton.
1) Rašinio įdomumas: 8. Neužkabino...
2) Rašinio tvarkingumas: 9. Buvo klaidų.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas: 10.
Atgal į viršų Go down
Cropp.

Cropp.


Pranešimų skaičius : 76
Join date : 2009-04-27
Age : 29
Miestas : Šiauliai.

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimePir. 05 25, 2009 12:00 am

Balsuojam :>
Atgal į viršų Go down
Aiste.

Aiste.


Pranešimų skaičius : 59
Join date : 2009-04-27

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimePir. 05 25, 2009 10:34 pm

Choco*cola su Farina
1)9 - įdomiai, bet šiek tiek nusibodo skaityti.
2)10 - nemačiau ir manau nebuvo.
3)10 - bendravimas buvo ir man patiko.

BlackMoonGir su Arko III:

1)10 - moki sudominti.
2)9 - kelios tikrai buvo.
3)10 - sutariat jūs. xD

Popcorn‘ė su Hickstead:

1) 10 - superini's.
2) 10 - nebuvo lyg ir .
3) 10

Keira su Polygraaf

1) 9 - buvo įdomu skaityti, bet nelabai įsijaučiau.. xD
2)10 - tvarka yra.
3)9 - mažokai bendravai..

Chanzy su Milonga de Amor.

1) 9 - toooks keistokas.
2) 9 .
3) 9 - pikta buvai kai lipai..

Cropp., su Nassau.
1)10 - tavo rašiniai mane žavi.
2) 9 - kažkur mačiau kelias klaideles.
3)10.

Pripsė su Clinton.
1) 8 - šeip sau tas rašinys..
2) 9 - mačiau klaidas.
3) 9.
Atgal į viršų Go down
Pripsė.

Pripsė.


Pranešimų skaičius : 81
Join date : 2009-05-01
Age : 28
Miestas : Šiauliai

Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitimeKv. 05 28, 2009 6:16 pm

Choco*cola su Farina:

1) Rašinio įdomumas. ; 10 , labai įdomu buvo skaityti {:
2) Rašinio tvarkingumas. ; 9 , buvo tų klaidelių {:
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. ; 10 , tikrai buvo {:

Blackmoongirl su Arko III:

1) Rašinio įdomumas. ; 10 , bet su avansu. Kai kur buvo tikrai ,kad iš riščios tu Arko vėl ragini ir jis pradeda riščiuot xD
2) Rašinio tvarkingumas. ; 9 , buvo klaidų {:
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. ; 9,5. Tikrai buvo ,bet . Nu kaip čia pasakius xD.
Bet buvo malonu skaityti {:

Popcorn‘ė su Hickstead:

1) Rašinio įdomumas. ; 10 , įdomu {:
2) Rašinio tvarkingumas. ; 9 kelios klaidos...
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. ; 10 nu , buvo.

Aistė su L'Espoir:

1) Rašinio įdomumas. ; 10 įdomu {:
2) Rašinio tvarkingumas. ; 9 , mačiau klaidas {:
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. ; deeešimt, dešimt ,dešimt...10 , nieko nebesakysiu xD.

Keira su Polygraaf:

1) Rašinio įdomumas. ; 10 , įdomus, įsijaučiau xD
2) Rašinio tvarkingumas. ; 9,5 , buvo ,bet netiek daug.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. ; 10 , buvo gražu {:

Chanzy su Milonga de Amor:

1) Rašinio įdomumas. ; 10 ,buvo įdomu skaityti {:
2) Rašinio tvarkingumas. ; 10 , na, lyg klaidų nemačiau {:
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. ; 10 , tikrai buvo {:

Cropp., su Nassau:

1) Rašinio įdomumas. ; 10 , tu esi rašytoja xD
2) Rašinio tvarkingumas. ; 9 ,buvo klaidų.
3) Raitelio ir žirgo sutarimas. ; 10 , BUVO.

Pripsė su Clinton:

-
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"   Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" Icon_minitime

Atgal į viršų Go down
 
Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9"
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Konkūro varžybos "Eskadrono taurė 2oo9" (registracija).
» Konkūro varžybos "Eskadrono taurė 2oo9" MARŠRUTAS
» Konkūro varžybos "Eskadrono Taurė 2oo9" REZULTATAI
» Paroda: "Auksinė treniruotė 2oo9". (Registracija)
» Paroda: "Auksinė treniruotė 2oo9". (I turas)

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
♥Eskadronas :: Sandėliukas.-
Pereiti į: